Woda

Woda z cytryną

💧💦 Woda💧💦 odgrywa w życiu człowieka bardzo ważną rolę. Jest ona głównym składnikiem naszego organizmu, stanowi bowiem ponad połowę jego masy. Jest absolutnie niezbędna do życia, gdyż wszystkie procesy życiowe zachodzą w jej obecności. Bez wody człowiek jest w stanie przeżyć zaledwie kilka dni.


Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego często boli cię głowa lub masz problemy z koncentracją? Być może wypijasz po prostu za mało wody. Dziennie należy spożywać co najmniej półtora litra tegoż płynu. Najlepiej jeśli wypracujesz sobie zdrowy nawyk i swój dzień zaczniesz od szklanki wody. Nie jest istotne, czy będzie ona mineralna, czy też przegotowana. Czy z dodatkami, takimi jak np. cytryna czy bez. Ważne, by o niej pamiętać. Jej źródłem są także soczyste warzywa i owoce, dlatego je również wprowadź do swojej diety. 


Często pada pytanie, „czy woda odchudza”? Woda z pewnością sprawia, iż po jej wypiciu czujemy się bardziej syci. W ten sposób możemy niejako oszukać nasz mózg i zrezygnować z kolejnej przekąski. Jest też pozbawiona kalorii, a liczne badania wskazują, że pomaga nam dodatkowo spalać te, które są dla nas zbędne. Gdy pijemy wodę organizm w celu ogrzania tejże, uruchamia tak zwany proces termogenezy. Przyśpiesza się w ten sposób nasz metabolizm, co bezdyskusyjnie wpływa na utratę masy ciała. Jeśli zastąpisz słodkie kolorowe napoje wodą, z pewnością pomoże ci to w utrzymaniu lepszej kondycji i sylwetki. Uznajmy więc, że woda wspomaga odchudzanie


Kolejnymi problemami, których możesz się pozbyć, pijąc tylko większe ilości wody, są zaparcia czy wzdęcia. Często słabo nawodniony organizm nie potrafi pozbyć się resztek pokarmu, powodując u nas jelitowe kłopoty. Zakładamy wtedy często jakąś poważniejszą przyczynę ów dolegliwości, a rozwiązanie jest czasami prozaiczne. Picie dostatecznej ilości wody pomaga nam łatwiej się wypróżniać i pozbywać tego, co jest dla nas zbędne lub wręcz szkodliwe. 


Woda ma znaczenie! Pamiętaj o jej spożywaniu każdego dnia, by czuć się lepiej i wyglądać lepiej! Twoje włosy, skóra i paznokcie, cały twój organizm będzie ci za to wdzięczny! Pij ją najlepiej małymi łyczkami. Rozłóż proces jej spożywania na cały dzień. Łatwo możesz przeliczyć, ile tak naprawdę jej potrzebujesz, bowiem na jeden kilogram masy twojego ciała, powinieneś wypijać około 30 ml wody.


💧💦 Na zdrowie! 💧💦

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu